*Pandemi nedeniyle bu uygulama şu an yapılamamaktadır.

Amaç
Staj programının amacı, psikoloji alanında lisans sahibi olan, kariyerini klinik psikoloji alanında ilerletmek ve psikoterapist olmak isteyen meslektaşlarıma klinik bilgi, deneyim, beceri ve yetkinlik kazanmasına yönelik destek sağlamaktır.

Süreç
Her dönemin başında başvuru yapan 5 kişi staj programına kabul edilir. Staj programında yer alan her kişi haftanın seçtiği bir günü (Pazartesi, Salı Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi), bir dönem boyunca 09.00-17.00 saatleri arasında merkeze gelir. Merkeze gelen stajyer ofis işleyişine, organizasyonuna destek olur ve asistanlık yapar.

Merkezde her hafta düzenli olarak 2 saat uzunluğunda toplantılar yapılır. Bu toplantılarda görüşme teknikleri, seans yapıları ve vakalar üzerine konuşulur, ayrıca stajyerler tarafından getirilen sorular cevaplanır. Merkez dışında danışan gören stajyer için süpervizyon verilir. Eğer birden fazla danışan gören stajyer varsa akran süpervizyonu ortamı sağlanır. Merkezde danışan imkanı sağlanmaz. Haftalık düzenlenen süpervizyon toplantılarına tüm stajyerler katılır.

Stajyerlere Sunulan Destekler
– Görüşme Teknikleri
– Vaka Çalışmaları
– Süpervizyon

Katılım ve Başvuru Koşulları
– Her dönem 5 kişilik kontenjan açılır.
– Psikoloji alanında lisans sahibi olan kişiler başvurabilir.
– Başvuru sahibi en az 4 ay boyunca stajı sürdürmeyi taahhüt etmelidir.
– Her stajyer, bir dönem boyunca haftanın seçtiği bir gününde, 10.00-17.00 saatleri arasında merkezde bulunmalıdır.
– Başvuran tüm adaylar haftanın bir günü yapılacak olan, iki saat uzunluğundaki süpervizyon toplantılarına katılmayı taahhüt etmelidir. (Toplantılar haftanın bir günü 15.00-17.00 saatleri arasında yapılacaktır.)

Başvuru yapmak isteyen kişiler özgeçmiş, transkript (lisans ve varsa yüksek lisans), niyet mektubu ve haftanın hangi günleri merkezde bulunabileceklerini damlataskin1@hotmail.com adresine gönderebilirler. Başvurular tarafımdan incelenecektir. Mülakat tarihleri adaylara başvuru sonrasında bildirilecektir.

* Başvurduğu dönem kontenjan doluluğu sebebiyle stajda yer alamayan adaylar sonraki dönem için bekleme listesine isimlerini yazdırabilir.