Hakkımda

Lisans: Başkent Üniversitesi, Psikoloji Bölümü
Yüksek Lisans: Queen Mary University of London, Mental Health&Psychological Therapies
Çalışma Alanları: Klinik psikoloji, travma psikolojisi, travma sonrası stres bozukluğu, kaygı bozuklukları, stres ve psikopatoloji

EĞİTİM BİLGİLERİM

Lisans eğitimimi Başkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamladım. Daha sonra Londra’da Queen Mary University of London’da yüksek lisans eğitimime Mental Health: Psychological Therapies bölümünde devam ettim. Bu eğitimim boyunca IMECE Women’s Centre’da çalıştım ve düzenli olarak Varoluşçu Terapi odaklı süpervizyon alma fırsatı buldum. Ayrıca, Barts and The London School of Medicine‘a bağlı Psikiyatr Merkezi The Wolfson Institute of Preventive Medicine’da haftalık olarak verilen klinik eğitimlere katıldım.

Yüksek lisans programı kapsamında aldığım eğitimler:
Psikolojik değerlendirme ve formülasyon teknikleri (Dr. Theodora Dallas),
Terapilerde biyopsikososyal model (Dr. Mark Freestone)
Bilişsel davranışçı terapiler (Dr. Peter Phiri),
Bilişsel analitik terapiler (Dr. Annie Nehmad),
Şema odaklı ve mentalizasyon terapiler (Dr. Hannah Jones),
Aile terapi yaklaşımları (Dr. Maria Turri),
Çözüm odaklı terapiler (Dr. Annie Nehmad),
Grup terapileri (Dr. Nicky von Fraunhofer),
Klinik psikofarmakoloji (Ian Osborne).

İngiltere’de uzmanlık eğitimimi tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönüş yaptım. Şu anda Başkent Üniversitesi, Psikoloji Bölümü, Stres Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde uzman psikolog olarak çalışıyorum. Aynı zamanda online ve yüz yüze olarak yetişkin bireylere psikoterapi hizmeti veriyorum.

Çalışma Alanlarım: Klinik psikoloji, yetişkin psikolojisi, travma psikolojisi, travma sonrası stres bozukluğu, kaygı problemleri, stres ve psikopatoloji, stres ve başa çıkma, kişiler arası ilişki ve iletişim problemleri, kendini tanıma ve öz-farkındalık.