Lisans: Başkent Üniversitesi, Psikoloji Bölümü
Yüksek Lisans: Queen Mary University of London, Mental Health&Psychological Therapies (Klinik Psikoloji)
Çalışma Alanları: Klinik psikoloji, yetişkin psikolojisi, travma psikolojisi, kaygı problemleri, depresyon, stres ve psikopatoloji, stresle başa çıkma, kişilerarası ilişki ve iletişim problemleri, değersizlik hissi, kendini tanıma ve öz-farkındalık, özgüven problemleri, öfke kontrolü, yaşam değişikliklerine uyum, kayıp ve yas süreçleri.

EĞİTİM BİLGİLERİM

Lisans eğitimimi Başkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamladım. Başkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü 2015-2017 akademik yılları arasında 3 dönem üst üste onur öğrencisi oldum.

Yüksek lisans eğitimime Londra’da Queen Mary University of London’da Mental Health: Psychological Therapies (Klinik Psikoloji) Bölümü’nde devam ettim. Dr. Athina Manoli süpervizörlüğünde gerçekleştirdiğim “The effectiveness of mindfulness-based therapy in post-traumatic stress disorder compared to eye movement desensitization and reprocessing therapy” başlıklı tez çalışmam ile buradan mezun oldum.

Yüksek lisans eğitimim boyunca Londra’da IMECE Women’s Centre’da staj yaptım ve düzenli olarak Varoluşçu Terapi odaklı süpervizyon alma fırsatı buldum. Ayrıca, Barts and The London School of Medicine‘a bağlı Psikiyatr Merkezi The Wolfson Institute of Preventive Medicine’da haftalık olarak verilen klinik eğitimlere katıldım.

Hemen her yıl The Times Higher Education tarafından belirlenen Dünya’nın en iyi 100 üniversitesi arasına giren Queen Mary University of London’da uzmanlık eğitimimi tamamlayıp Türkiye’ye dönüş yaptıktan sonra Başkent Üniversitesi, Stres Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi(SUYAM)’nde staj yaptım ve düzenli olarak Bütüncül Psikoterapi Yaklaşımı odaklı süpervizyon alma fırsatı buldum.

Prof Dr. Ceylan Daş’ın Geştalt Terapi Derneği’nde verdiği 4 senelik Geştalt Terapi Eğitimi’nin ilk senesindeyim.

Türk Psikologlar Derneği ve Geştalt Terapi Derneği üyesiyim.

2019 Eylül ayından itibaren Başkent Üniversitesi, Psikoloji Bölümü, Stres Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde uzman psikolog/psikoterapist olarak çalışmakta ve online ya da yüz yüze olarak yetişkin ve genç yetişkin bireylere psikoterapi hizmeti vermekteyim.

*Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) tarafından İngiltere’de aldığım uzmanlık eğitimimin Türkiye’de Klinik Psikoloji eğitimine denk olduğu onaylanmıştır.

DÜZENLEME KURULU ÜYESİ OLARAK BULUNDUĞUM ETKİNLİKLER

Kişilerarası Nörobiyoloji Perspektifinden Psikoterapi Paneli (Düzenleme Kurulu Üyesi)
Başkent Üniversitesi Stres Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından organize edilmiştir. | Aralık, 2019

Online Kayıp ve Yas Süreçleri Kuramsal Eğitimi (Düzenleme Kurulu Üyesi)
Başkent Üniversitesi Stres Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından organize edilmiştir. | Haziran, 2020

SERTİFİKALAR

Mind-Body Medicine Approach to Diabetes Çalıştayı (Katılımcı)
TUBİTAK tarafından finanse ve Harvard Üniversitesi Zihin-Beden Tıbbı Enstitüsü ve Başkent Üniversitesi Stres Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliği ile organize edilmiştir. | Ekim, 2015 

Indicator Views of Violence Against the Child Çalıştayı (Katılımcı) UNICEF Türkiye tarafından desteklenmiştir. | Aralık, 2015 

Psikoloji ve Sanat Sempozyumu 5 (Katılımcı)
Başkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü tarafından düzenlenmiştir. | Ekim, 2016 

IŞIK SAVAŞIR Klinik Psikoloji Sempozyumu 8 (Katılımcı)
Türk Psikologlar Derneği ve Başkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü işbirliğiyle | Mayıs, 2017 

Uzun Süreli Travma Çalıştayı (Katılımcı)
Türk Psikologlar Derneği ve Başkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü işbirliğiyle düzenlenen IŞIK SAVAŞIR Klinik Psikoloji Sempozyumu 8 kapsamında düzenlenmiştir. | Mayıs, 2017 

Bilingual Volunteer Violence Against Women and Girls (VAWG&G) Champions Çalıştayı, (Katılımcı)
IMECE Women’s Centre işbirliğiyle düzenlenmiştir. | Haziran, 2019

Mad Hearts: The Arts and Mental Health Conference (Katılımcı)
Queen Mary Arts and Culture Strategy ve Queen Mary MSc Creative Arts and Mental Health bölümü işbirliğiyle Queen Mary Üniversitesi Psikyatr Merkezi tarafından düzenlenmiştir. | Mayıs, 2019